تکنیک های بازاریابی اینترنتی چیست؟

در این مقاله سعی داریم روش های به صرفه و پر بازده ایی را برای بازاریابی اینترنتی معرفی کنیم که برای هر کسب و کار شغلی می‌توانند مفید باشند. بسیاری از مدیران بنا به رویکرد شغل و حرفه‌شان نمی‌توانند از روش‌های پرهزینه‌ی بازاریابی و تبلیغاتی برای معرفی شرکت خود و محصولات‌شان استفاده کنند. بر این اساس استفاده از روش‌های کم‌هزینه بازاریابی دیجیتال برای مدیران بازاریابی این کسب و کارها یک ضرورت حیاتی است.

ماهورتیم شک ندارد که شناختن تکنیک های بازاریابی اینترنتی، نه تنها برای شما جذاب خواهد بود، بلکه می‌تواند در انتخاب استراتژی درست بازاریابی به شما کمک کند. بنابراین تصمیم گرفتیم گام به گام با شناخت کامل دیجیتال مارکتینگ در خدمت شما همراهان جان باشیم.

در ادامه به 8 تکنیک اصلی و پایه در بازاریابی دیجیتال نیز اشاره شده است تا شما بتوانید با ماهیت این تکنیک ها آشنایی داشته باشید.

استفاده از طراحی وبسایت منحصر به فرد: سایت شما نقطه قوت تمامی تلاش های بازاریابی اینترنتی شماست.

یکی از مزایای طراحی وب سایت شخصی سازی شده ، بازاریابی اینترنتی برای کسب و کاری است که صاحب وب سایت در آن فعالیت می کنند. طراحی وبسایت شخصی سازی شده به دلیل نمایش اهداف و فعالیت های کسب و کار، ابراز علاقمندی های فردی و اجتماعی، بیان دیدگاه ها و تحلیل ها و … انجام می گیرد.

طراحی سایت شخصی سازی و منحصر به فرد

طراحی سایت شخصی سازی و منحصر به فرد با توجه به مهارت، حرفه، توانمندی و تخصص هر فرد، متفاوت است و هر کسب و کاری می تواند با در اختیار داشتن یک سایت شخصی در سطح جهانی با کاربران تعامل و ارتباط برقرار کند و از این مسیر به دستاوردهای جدیدی برسد. به وسیله طراحی سایت شخصی، هر فرد می تواند مقالات، افکار و نظرات خود در زمینه شغلی اش را به اشتراک بگذارد و از همه مهمتر خدمات و تنوع محصولی خود را به نمایش بگذارد و برای فروش خدمات یا محصولات خود اقدام کند.

وب سایت شخصی سازی و منحصر به کسب و کار خود را به ماهورتیم بسپارید.

بهینه سازی موتورهای جستجو:

شما باید برای سئو سرمایه گذاری کنید!!

بالای 80 درصد از خریداران قبل از تصمیم‌گیری، محصولات و خدمات را به صورت آنلاین بررسی می‌کنند. برای اینکه در لیست کوتاه آن‌ها باشید، لازم است که سایت شما در صفحه نخست نتایج جستجو برای یک عبارت مرتبط ظاهر شود. سیستم مدیریت محتوای ماهورتیم بهترین شیوه‌های بهینه‌سازی برای موتور جستجو (SEO) را به کار می‌برد تا بازدیدکنندگان واجد شرایط بیشتری را که فعالانه به دنبال چیزی هستند که شما ارائه می‌کنید جذب کند.

از طرفی کاربران دائمن به صورت اینترنتی در حال بررسی محصولات و خدمات موجود در صنعت شما هستند. کارکرد مطمئن و کارآمد سئو در سایت شما باعث می‌شود که شرکت شما توجه آنها را جلب کند از طرفی دیگر کمتر از 5درصد از بازدیدکنندگان صفحه ی شما تنها از طریق تکمیل درخواست اطلاعات یا انجام خرید، تبدیل به مشتری می‌شوند. با این حال، بازدیدهایی که از سمت جستجوگران فعال صورت می‌گیرد، نرخ تبدیل بالاتری فراهم می‌کند..

«ما می‌توانیم شما را به صفحه‌ی اول موتورهای جستجو بیاوریم. که پر حتم این منطقی‌ترین سرمایه گذاری شماست.»

استفاده موثر از استراتژی های بهینه سازی نرخ تبدیل:

منظور اصلی از نرخ تبدیل این است که وقتی کاربری از وب‌سایت شما بازدید می‌کند، در واقع همان اقدامی را انجام دهد که شما از او می‌خواهید. اقدامی که شما از بازدیدکنندگان می‌خواهید انجام دهند، همان اصول و معیاری است که باید اندازه‌گیری کنید و بهبود ببخشید. در واقع بهینه‌سازی نرخ تبدیل به این معنی است که چگونه می‌توان کاربران را به انجام رفتاری خاص ترغیب نمود؟

به خاطر داشته باشید که برخلاف هدف گیریهای کوچک و کم بازده همیشه هدفهای اصلی برای نرخ تبدیل را مورد سنجش و ارزیابی قرار بدهید. رشدی که در حوزه‌های خرده‌تبدیلی رخ می‌دهند خوب هستند، اما‌ آنچه واقعاً مهم است این است که تغییر ایجاد شده چطور بر نرخ تبدیل کلی و مورد هدف‌تان تاثیر می‌گذاردو کاربر را وادار به خرید میکند.

یادتان باشد که قرار نیست هر بازدیدکننده‌ای مشتری شما شود. باید قبل از هرکاری از تقسیم‌بندی بازار استفاده کنید و شخصیت خریدارتان را بشناسید. باید دنبال کسانی باشید که عاشق محصول‌تان باشند یا به آن نیاز داشته باشند و با معرفی کردن شما به دیگران به فرآیند بازاریابی کارتان کمک کنند.

بازاریابی ایمیلی:

ایمیل ها را با هرزنامه ها اشتباه نگیرید..!!

ایمیل ها یکی ازاصلیترین پایه های بازاریابی جاذبه ایی و از تاثیر گذارترین ابزارهای بازاریابی اینترنتی را تشکیل می دهند. آنها را می توان هوشمند کرد و ایمیل های هوشمند برای مخاطبینی که منتظر دریافت آن هستند، بسیار با ارزش می باشند.

هر لحظه تلاش کنید عنوان ایمیل با محتوای آن مرتبط باشد تا به کاربران حس فریب خوردگی انتقال داده نشود. می توانید از عناوین جذاب که حس فوریت ایجاد کند و یا پیشنهاد خیلی خوب استفاده کنید اما مراقب باشید تا با محتوای ایمیل ارسالی سازگاری داشته باشد و در آخر، به یاد داشته باشید که برای ارسال ایمیل‌ها نظم و برنامه‌ریزی داشته باشید ارسال بیش‌ازحد ایمیل‌ها و یا ارسال‌های با فاصله زمانی زیاد می‌تواند هر دو به ضرر شما باشد،

از نظر ماهورتیم به ارسال ایمیل جهت گسترش رابطه با مشتری بالقوه ، ایمیل مارکتینگ گفته می‌شود، این ایمیل‌ها معمولاً محتوای تبلیغاتی، ترویجی، پیشنهادی و … دارند و به منظور حفظ و ایجاد وفاداری، اعتماد یا آگاهی از برند ارسال می‌شوند که ماهور در این اقدامات کنار شماست..

آیا می دانید نرخ باز شدن ایمیلهای ماهورتیم به طور متوسط بالای 30 درصد است!

آگاهی بخشی و تولید محتوی رایگان:

 برنامه ریزی و بینش شما که در مورد برند شما اطلاع رسانی کند و حس کنجکاوی مخاطبان را تحریک و ترغیب نماید، تنها فرمول موفقیت شما خواهد بود.

تولید محتوای هوشمندانه و جذاب می‌تواند نظر مخاطبان را روی برند شما متمرکز نماید. مخاطبان امروزه، به صورت آنلاین جستجو می‌کنند و شما می‌توانید با استفاده از نوع محتوا، کسب و کار خود را به مخاطبان معرفی نمایید و ضمن جذب مشتریان بالقوه، سهم بازار خود را افزایش دهید. اگر شما اطلاعاتی که مخاطبان نیاز دارند را به صورتی هدفمند در اختیار آن‌ها بگذارید، می‌توانید از طریق آگاهی بخشی و ارائه‌ی محتوای آموزشی و سرگرم‌کننده، آن‌ها را به کسب و کار خود وفادار سازید و در نهایت از طریق طراحی استاندارد محتوا در شبکه های مجازی، مخاطبان را به سمت ‌وب‌ سایت خود سوق دهید تا ضمن افزایش بازدید وب‌ سایت، اطلاعات کامل‌تری را در اختیار آن‌ها قرار دهید.

شناسایی مولفه ها و ابعاد اساسی به منظور ارائه مدل مفهومی و در نهایت تولید بی بدیل محتوای خود را به ماهورتیم بسپارید.

اطمینان از تبلیغات هدفمند به واسطه ی ppc:

ماهورتیم با تبلیغات کلیکی که از جمله مدل های پرتکرار و تکنیک های بازاریابی اینترنتی است. با توجه به افزایش به کارگیری از اینترنت و همچنین تلفن های هوشمند یکی از بهترین  راهکارهای توصیه شده ماهورتیم برای شناخته شدن برند استفاده از تبلیغات آنلاین مانند تبلیغات کلیکی است.

تبلیغات کلیکی به رویکردی در تبلیغات آنلاین گفته می شود که کسب و کارشما تبلیغ خود را توسط سرویس دهنده این نوع تبلیغات در سایت و یا اپلیکیشن قرار داده و به ازای کلیک و توجه کاربران به تبلیغ و محصول خود مبلغی را پرداخت می کنید.

در تبلیغات کلیکی شما مبلغی را بابت دیده شدن توسط کاربران پرداخت نمی کنید و بازدید از تبلیغ شما رایگان است مگردر صورت کلیک بر روی تبلیغ که به ازای هر کلیک مبلغی را پرداخت می کنید. این روش تبلیغ به شما کمک می کند حتی با بدون پرداخت نیز دیده و شناخته شوید.

هم چنین این روش بازاریابی و تبلیغات ، به واسطه ی مرتبط بودن محتوای آنها با برنامه ای که در آن نشر می شود، تاثیرگذاری خوبی برای بازاریابی برند شما خواهد داشت.

به کارگیری بازاریابی همزمان:

بازاریابی همزمان  از بهترین تکنیک های بازاریابی اینترنتی است که امروز در دنیای دیجیتال مارکتینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. در صورت کاربرد درست و مناسب از بازاریابی همزمان ، در برخی مواقع بهره‌وری آن از طراحی سایت نیز بیشتر خواهد بود. در روش بازاریابی همزمان بررسی ها به اینصورت خواهد بود که در حال حاضر، تمایل بازار به چه سمتی است. در هر شرایطی باید دید چه فعالیت، خبر و یا حادثه‌ای در جامعه سروصدا کرده و کاربران زیاد درباره آن‌ها جستجو می‌کنند. به عبارت دیگر در این تکنیک دیجیتال مارکتینگ باید منعطف و به روز عمل کرد و به عنوان مثال حین تبلیغ برای کانال تلگرامی خود، می‌بایست یک بنر به همراه یک عکس را در اختیار سایر کانال ها قرار بدهید. توانایی برای انعطاف پذیری در کسب و کار خود مهمترین اصل در بازاریابی همزمان است. چنین کسب و کارهایی در تمامی ابعاد دیجیتال مارکتینگ موفق‌تر از سایر رقبا عمل خواهند کرد و بازدهی به مراتب بیشتری خواهند داشت.. مشاوران ماهورتیم سابقه فعالیت زیادی در زمینه بازاریابی دیجیتال داشته و می‌توانند بیشتر تکنیک های آن را به شما بیاموزند.

ویدیو مارکتینگ:

استفاده از ویدیو برای گسترش و پیشبرد برند، محصول یا خدمات کسب و کار شما را میتوان ویدئو مارکتینگ نامید که امروزه کمپین های بازاریابی قوی از ویدئو مارتینگ برای گسترش فعالیت های خود نیز استفاده می کنند.

اختصاص دادن منابع، بیان کردن داستان ویدئو ، تولید ویدیوی شگفت انگیز ، بهینه سازی ویدیو برای وبسایت ، کوتاه بودن ویدئو ، انتشار گسترده ویدئو و تجزیه و تحلیل ویدئو از نکات کلیدی در ویدئو مارکتینگ میباشد که با توجه به تاثیر گذاری بالا و نرخ بالای بازگشت سرمایه ویدیو مارکتینگ را یکی از مفیدترین اصول و تکنیک های بازاریابی اینترنتی میدانند.

حال از نظر شما چه تکنیک های دیگری برای بازاریابی اینترنتی وجود دارد؟

نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید…!

نویسنده و گرداورنده : حسین گوهری سلیمی

بازاریابی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *