یکی از عوامل اصلی و مهم برای گرفتن ویدیو زنده تعامل و مشارکتی است که با کاربران بر قرار می کنیم. ویدیوهای زنده سه برابر ویدیوهای غیر لایو با کاربران ارتباط برقرار می کنند.

یکی از نکات مهم در ارتباط با ویدیو های لایو اشاره به این موضوع است:

هنگامی که شخصی در حال پخش ویدیوی لایو باشد برای فالوورهایش نوتیفیکیشن می رود و این خود می تواند یکی از مدیوم های پر قدرت اطلاع رسانی در لحظه تلقی شود.

در واقع فالوورهای شما به این دلیل به تماشای ویدیوی شما می نشینند که پخش زنده است و درباره ی شما و برندِ شما اطلاعاتی به آن ها می دهد و مهمتر اینکه با شما به صورت زنده ارتباط برقرار می کنند.

از این رو بهتر است سعی کنید تا به مشارکت و کامنت های تمامی آن ها پاسخ دهید. هر چند که هیچ کس از یک ویدیوی لایو انتظار کیفیت عالی را ندارد اما تاثیرات بسیار مثبتی که ویدیوهای “غیر لایو اما با کیفیت” بر روی مخاطبین می گذارند نیز غیر قابل انکار است .

همان طور که می دانیم در اینستاگرام شیوه ی نمایش پُست ها برای هر فرد بر اساس روند صفحاتی خواهد بود که آن شخص دنبالشان کرده، پس:بخش تحلیلی اینستاگرام را جدی بگیرید!” تحلیل اینستاگرام یکی از قسمت های مهم در استراتژی تبلیغات اینستاگرامی است در واقع بدون تحلیل، بازاریابی اینستاگرامی بی فایده است.

همواره با استفاده از ابزارهای تحلیلی اینستاگرام می توانید به داده ها و اطلاعات ارزشمندی برای درک بهتر عملکرد برند خود دست یابید.

در سال 2018  موارد زیادی به استوری اینستاگرام اضافه شد، مواردی مانند: پرسش و پاسخ در ویدیئو های لایو، نظرسنجی، جعبه سوال و غیره …

که برندهای گوناگون با استفاده ی هوشمندانه از این قابلیت ها می توانند به مشارکت بسیار بالای دنبال کننده ها و کاربرها دست یابند. همان طور که در مقاله ی گفتنی-های-اینستاگرم اشاره شد به همان میزان که اینستاگرام شما را می شناسد شما هم بهتر است آن را بشناسید:

” دنبال کنندگان خود را بشناسید”

از دیگر مزایای ویدیو های اینستاگرامی این است که در قسمت view می توانید تمامی فالوورهایی که پُست ویدویویی شما را دیده اند را بررسی کنید، حال چه افرادی که توسط لایک ها و کامنت ها و غیره مشارکت داشته اند و چه افرادی که صرفن فقط ویدیو را تماشا کرده اند.

بنابراین ویدیوهای اینستاگرامی یکی از پر اهمیت ترین و پر رنگ ترین مواردی هستند که با مانور تخصصی بر روی آن ها و همچنین با یک زمان بندی صحیح نسبت به زمان انتشارشان به خصوص در زمان هایی که فالوورهای شما بیشترین درصد آنلاین بودن را دارند می توانند شما را به سمت موفقیت های بسیار چشم گیر و روز افزونی در بازاریابی برندتان سوق دهند .

منابع :

گفتنی های اینستاگرامی
نویسنده و گرداورنده : هومان مهرآذین

رسانه های اجتماعی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *